Blog

Postarzane skrzynki

noname_129289054211149907

Carlsberg potrzebował kilku skrzyneczek na szklanki, wzorowanych na własnym wzorze sprzed kilkudziesięciu lat... 

 

 

    To było jedno z tych zleceń "na wczoraj", czyli z bardzo krótkim terminem realizacji. Było też bardzo intrygujące. Carlsberg chciał sprezentować kilka skrzynek ze swoimi nowymi szklankami na piwo, wybranym klientom. Nigdy wcześniej nie poproszono mnie o tak szczegółowe odtworzenie przedmiotu ze zdjęcia, tu dochodziło jeszcze sprawienie, by wyglądał on jak przeniesiony z przeszłości... :) Jak się domyślacie - zdecydowałem się szybko :)

 

 

img_6318

Wcześniej wysłałem do klienta prototyp skrzynki, znałem więc oczekiwane proporcje i wymiary. Zacząłem od pocięcia desek.  Zastosowałem deski boazeryjne, które okazały się do tego celu idealne, ponieważ miękkie, sosnowe i świerkowe drewno daje się łatwo postarzać, a to ważny element całego projektu.

 

 

img_6308

Ponieważ czasu miałem niewiele, postanowiłem zrobić kilka form do klejenia elementów jednocześnie, co znacznie przyspieszyło prace.

 

 

img_6321

    Wystarczyło zbić gotowe elementy razem i surowa forma gotowa! Teraz czas na ekspresowe postarzanie...

 

 

img_6380

Na początek odbiłem młotkiem w ściankach skrzynki gwoździe i wkręty. Poobijałem ją też solidnie samym młotkiem... Na tym etapie właśnie doceniłem miękkość materiału... :)

 

 

img_6385

Następnie użyłem... żwiru z podjazdu na betonowym murku. Każdą ze skrzynek "przeszorowałem" porządnie wszystkomi bokami. Powinniście zobaczyć miny sąsiadów i przechodniów, kiedy dewastując nowiutkie skrzynki uśmiechałem się do nich grzecznie i odpowiadałem "dzień dobry". Zupełnie jak całkiem normalny gość ;)  

 

 

img_6388

Szybkość spala - nie tylko w boksie... Przypalenia od szczotek na wysokich obrotach bardzo mi się spodobały, więc ich również nie szczędziłem. Robi się coraz ciekawiej, prawda?

 

 

img_6337

Czas na malowanie. Kolor farby dobrany został idealnie ze starego zdjęcia...

 

 

img_6348

Używając szablonu do malowania naniosłem logo (kolor również odtworzony idealnie). Następnie przetarłem skrzynki papierem ściernym oraz specjalną włókniną. Na koniec całość nawoskowałem dwukrotnie.

 

 

noname_129289054211149907img_6356

Pierwsze zdjęcia otrzymałem, by mieć się na czym wzorować. Drugie - to gotowa, zrobiona przeze mnie skrzyneczka. Różnice w treści i wielkości logo wynikają z zamierzonej zmiany Klienta.  Czy Wam podoba się tak samo jak Klientowi?  Piszcie! :)

 

img_6390

 

 

Komentarze

  • Hania

    2017-07-30 21:34:33

    Skrzynki świeeetne, jestem pod wrażeniem :) :) :)

Pozostaw komentarz ...

Kod zabezpieczający