Kilka słów o nas

Image of the author

Rob in Wood powstał z miłość do drewna, tradycyjnych technik wytwórczych, pięknego designu oraz szacunku dla natury. Realizujemy nasze wizje, związane z tworzeniem unikatowych przedmiotów użytkowych i mebli z drewna. Z zamiłowania zajmujemy się też pokrewnymi dziedzinami - up-cyclingiem, re-designem i renowacją. Ponieważ mamy doświadczenie pedagogiczne i szkoleniowe, organizujemy warsztaty eko- stolarskie, twórcze, warsztaty relacji, prelekcje o ekologii oraz zajęcia integracyjne z elementami eko-stolarskimi.Produkty

Poniższe zdjęcia potraktuj poglądowo. To niektóre z naszych dotychczasowych realizacji.

Jesteśmy w stanie wykonać każdy właściwie mebel lub przedmiot użytkowy z drewna lub drewna łączonego z metalem, szkłem. Ważnym jednak dla nas kryterium jest możliwość wykonania go w duchu eko i technikami niepokornej stolarki lub up-cyclingu. Chcemy, by każda rzecz opuszczająca naszą pracownię posiadała swój charakter i aby wyróżniała się na tle masowej produkcji. Jeśli takie warunki Ci odpowiadają – skontaktuj się z nami i opowiedz dokładnie czego Ci potrzeba, damy radę!

Zapraszamy również do zakupu gotowych produktów w zakładce „Bazar”

 


Warsztaty

Warsztaty eko-stolarskie

W części teoretycznej (ok 1 godziny) przybliżamy tematykę drewna oraz o idee eko-stolarki, up-cyclingu i re-designu. W części praktycznej ( od 6 do 12 godzin w zależności od rodzaju warsztatów) uczymy kreatywnego, niesztampowego podejścia do materiału jakim jest drewno, oraz niekonwencjonalnego łączenia go z innymi (jak np. metal, szkło). Nauczymy Was również podstaw stolarki, sposobów korzystania z narzędzi i elektronarzędzi, metod i technik obróbki drewna oraz jego wykańczania w różnych stylistykach. Przedmiotem zajęć będzie wybrany przez nas mebel lub element wystroju wnętrza ew. przedmiot przywieziony przez uczestnika.

 • Zapewniamy komplet narzędzi i materiałów oraz stroje ochronne.
 • Przedmioty wykonane podczas warsztatów stają się własnością uczestnika.
 • Każdy z uczestników otrzyma Certyfikat ukończenia warsztatów.

Warsztaty relacji

Stworzyliśmy alternatywę dla weekendu w górach czy nad jeziorem. Spędzenie go u nas pozwoli połączyć przyjemne z pożytecznym w niebanalny i niezapomniany sposób. Zadaniem warsztatów jest wzmocnienie lub poprawa naturalnych więzi w rodzinie poprzez autentyczne przebywanie razem, wspólną pracę i partnerskie koncentrowanie się nad wyzwaniami pracy twórczej. Wykorzystujemy formę podstawowych warsztatów eko-stolarskich do stworzenia przestrzeni dla rodziców (dziadków) z dziećmi, lub dowolnej innej rodzinnej konfiguracji. Forma i tematyka zajęć jest indywidualnie dostosowywana do Państwa oczekiwań, umiejętności i zainteresowań. Ta forma zajęć to próba powrotu do tradycyjnych metod wychowywania poprzez wspólną pracę, wspólną zabawę, wspólne planowanie i wspólny odpoczynek. Zajęcia kończą się stworzeniem mebla lub innego przedmiotu użytkowego, który, zabrany do domu, będzie przypominał o przeżytej razem przygodzie jaką był weekend w naszej pracowni.

 • Zapewniamy komplet narzędzi i materiałów oraz stroje ochronne.
 • Przedmioty wykonane podczas warsztatów stają się własnością uczestnika.
 • Każdy z uczestników otrzyma Certyfikat ukończenia warsztatów.

Zajęcia integracyjne oraz team building dla grup, firm, instytucji

Wspomagamy budowanie dobrych relacji oraz nowego spojrzenia na zasoby kreatywności w zespołach, wykorzystując do tego nasze działania eko-stolarskie i up’cyclingowe. Szczegóły przebiegu zajęć zależą od oczekiwań klienta, jesteśmy bardzo elastyczni. Możliwości jest bardzo wiele, pomysłów mamy mnóstwo. Oto jedna z propozycji: zespół otrzymuje zadanie polegające na wspólnej obróbce niewykończonego mebla lub innego przedmiotu użytkowego z drewna (eko-rzeźba, logo firmy w 3D z desek lub materiałów z odzysku etc.) Uczestnicy mają okazję do wyrażenia się poprzez prace manualne i poznają ciekawe techniki rzemieślnicze, vintage i re-design, świetnie się przy tym bawiąc. Dobremu obserwatorowi warsztaty doskonale zobrazują procesy decyzyjne w zespole, umiejętności podziału i delegowania zadań, poziomy przywództwa, komunikację, jej silne i słabe strony itp. Ponieważ zadania są niebanalne i twórcze, to od kreatywności uczestników zależy ich przebieg oraz finalny kształt przedmiotu (który może stać się świetnym, integrującym elementem dekoracyjnym w siedzibie firmy)

 • Zapewniamy komplet narzędzi i materiałów oraz stroje ochronne.
 • Przedmioty wykonane podczas warsztatów stają się własnością uczestnika.
 • Każdy z uczestników otrzyma Certyfikat ukończenia warsztatów.

Aktualności


Kim jesteśmy?

Maciek – pomysłodawca i założyciel. Z wykształcenia leśnik, z wykonywanego przez ostatnie dwadzieścia lat zawodu szkoleniowiec i przedsiębiorca. Od kilku lat oddany swoim pasjom, które zawarte są w idei Rob in Wood. Autor artykułów o drewnie oraz eko-stolarce w pismach branżowych. Miłośnik muzyki jazzowej, trekkingu oraz wina.

„Moją nadrzędną ideą w codziennej pracy jest tworzenie pięknych przedmiotów cieszących oczy oraz dających poczucie bliskości z naturą. W trakcie zaś prowadzonych przez nas warsztatów wykorzystuję eko-stolarkę i nurt „Zrób to sam” jako narzędzia do otwierania ludzi na ich wewnętrzną kreatywność i odwagę twórczą. Ponieważ mam dość tradycyjne podejście do wychowania (mam dwóch synów), staram się inspirować innych do wspólnej weekendowej pracy z dziećmi jako naturalnego spoiwa międzypokoleniowego - w trakcie naszych warsztatów relacji.”

Image of the author

Waldek - mistrz stolarstwa, lutnik - korektor instrumentów, muzyk. Wieloletni nauczyciel starający się zachęcić młodych ludzi do zgłębiania tajników stolarskiego rzemiosła oraz uwrażliwić ich na piękno muzyki. Rozmiłowany w zapachu drewna, jazzie i podróżach.

„Moją pasją jest przywracanie życia starym meblom i przedmiotom ale też nadawanie im czasem nowego wymiaru i charakteru. Lubię dzielić się tą wiedzą i zarażać innych ideą otaczania się pięknymi przedmiotami wykonanymi tradycyjnymi metodami z naturalnych materiałów.”

Mieliśmy przyjemność współpracować z...

 • ECHA LEŚNE
 • Lasy Państwowe
 • Cohabitat
 • Głos lasu
 • Gmina Gaworzyce
 • Wyborowa od Mistrza
 • Ryobi

Kontakt

Jeśli masz pytania dotyczące dowolnej z dziedzin, którymi się zajmujemy - skontaktuj się z nami. Chętnie na nie odpowiemy!

 

Znajdziesz nas jeszcze tu...